Start

Telefon zaufania

rozowy

Nasze projekty

 
 
 
 
 
 
 
    Bezpiecznie
 
 
  

uczestniczymy

EMIS

http://www.lambdawarszawa.org/images/stories/znaczek_naszasprawa2.jpg
 
 
coming out
 
 
 
http://www.lambdawarszawa.org/images/stories/homowarszawabaner160.jpg

Licznik odwiedzin


Wspomóż Lambdę!

Kwota:
PLN
Lambda Warszawa
- działalność statutowa

Newsletter




Advertisement
Wyraź swoją solidarność z izraelskimi gejami i lesbijkami
Redaktor: Krzysiek   
05.08.2009.
Wyraź swoją solidarność z izraelskimi gejami i lesbijkami. Przyjdź pod Ambasadę Izraela w sobotę, 8 sierpnia, o godzinie 19.30 i zapal świeczkę by uczcić ofiary zamachu w Tel-Awiwie!

Tydzień temu, w sobotę - 1 sierpnia, nieznani sprawcy dokonali zamachu na „Cafe Noir” w Tel-Awiwie – miejsce spotkań dla młodych gejów i lesbijek. Zginęły dwie osoby: 16 letnia dziewczyna i 26 letni chłopak, 15 osób zostało rannych.
Czytaj całość
 
List w obronie praw gejów i lesbijek na Litwie
Redaktor: Krzysiek   
21.07.2009.

Polscy parlamentarzyści wystosowali list w obronie praw osób homoseksualnych na Litwie - co ma związek z przyjętą przez Parlament tego kraju ustawą, zakazującą przedstawiania pozytywnego obrazu gejów i lesbijek.

List - skierowany do Marszałka litewskiego Sejmu - podpisało 31 posłów i posłanek z Lewicy, SdPL, PO i niezrzeszonych. List podpisali takze działacze polskich organizacji LGBT.

Treść listu można przeczytać tutaj .

 
Ocena formalna wniosków do Funduszu Stonewall zakończona
Redaktor: Krzysiek   
16.07.2009.

W dniu 15 lipca zakończyła się ocena formalna wniosków złożonych w tegorocznym naborze do Funduszu Stonewall. Łącznie wpłynęło 11 aplikacji. W wyniku oceny formalnej 4 wnioski zostały zakwalifikowane do oceny merytorycznej. Jej wyniki zostaną opublikowane najpóźniej do dnia 13 sierpnia 2009 roku.

Poniżej prezentujemy listę wniosków zakwalifikowanych do oceny merytorycznej:

Czytaj całość
 
Słowa, które budzą świadomość: konkurs dziennikarski UE na temat dyskryminacji i różnorodności
Redaktor: Krzysiek   
17.07.2009.
15% Europejczyków uważa, że doświadczyło dyskryminacji, dlatego Komisja Europejska postanowiła, już po raz szósty, zorganizować konkurs dla dziennikarzy „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji”. W konkursie mogą uczestniczyć zarówno dziennikarze mediów drukowanych, jak i elektronicznych. Nagroda ma na celu wyeksponowanie talentu pracowników mediów, którzy dzięki swoim artykułom przyczyniają się do lepszego zrozumienia korzyści, jakie niosą z sobą różnorodność i walka z dyskryminacją ze względu na religię, przekonania, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną, rasę lub pochodzenie etniczne.
Czytaj całość
 
Grupy w wakacje
Redaktor: Krzysiek   
02.07.2009.

W lipcu i sierpniu większość labdowych grup jest zawieszona.

Bez zmian odbywają się poniedziałkowe spotkania projektu "Bezpieczniejsze Związki", Grupa AA. Także bez zmian funkcjonuje Telefon Zaufania oraz dyżury psychologiczne i prawniczy. Spotkania Klubu Filmowego odbywaja się w wybrane wtorki. Spotkania grupy wsparcia dla osób tansseksualnych odbędą się 10 lipca i 28 sierpnia. Dyżur biblioteczny odbywa się tylko w soboty.

Następujące grupy są zawieszone do końca sierpnia: Studencka, dla chłopaków, dla dziewczyn "Gennema", Rozwojowa, dla rodziców, dla bliskich osób trans. 

 

 
Fundusz Stonewall - zakończyliśmy nabór wniosków
Redaktor: Krzysiek   
30.06.2009.

28 czerwca zakończyliśmy nabór wnosków na tegoroczną edycję Funduszu Stonewall. Do dnia 13 lipca podamy informację, które z nich pozytywnie przeszły weryfikację formalną. Do dnia 13 sierpnia Rada Funduszu wybierze te, które dostaną dofinansowanie Lambdy Warszawa!

Szczegóły na www.stonewall.org.pl!

 
W najnowszej "Polityce" o wydarzeniach w Stonewall Inn
Redaktor: Krzysiek   
25.06.2009.

W najnowszej "Polityce" ukazał się duży artykuł Krzysztofa Zabłockiego z Lambdy Warszawa o wydarzeniach w nowojorskim klubie "Stonewall Inn", które 40 lat temu zapoczątkowały ruch wyzwolenia gejów i lesbijek na świecie.

Krzyśkowi serdecznie gratulujemy tekstu, a cały artykuł, zatytułowany "Bar Bastylia", możemy przeczytać tutaj !

 
Wizyta studyjna w Holandii
Redaktor: Krzysiek   
25.06.2009.
W dniach 14-21 czerwca przedstawiciele Lambdy Warszawa (Krzysztof Zabłocki) oraz  KPH (Mirka Makuchowska i Anka Urbańczyk) a także Magda Łuczyn z KPH Lublin i Piotr Choroś z lubelskiego stowarzyszenia Homo Faber (dołączyli później) - uczestniczyli w wizycie studyjnej w Holandii na zaproszenie haskiego oddziału COC – najstarszej istniejącej do tej pory organizacji LGBT na świecie, założonej w 1946 roku.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 199 - 216 z 345