Start arrow Dla Ciebie arrow Klub Filmowy arrow Zaproszenie na "Linię piękna" - 25.04 w Klubie Filmowym Lambdy oraz na happening 18.04

Telefon zaufania

rozowy
EMIS

Nasze projekty


 
 
 
 
 
 
 
 Bezpiecznie
  

uczestniczymy


http://www.lambdawarszawa.org/images/stories/znaczek_naszasprawa2.jpg
 
 
coming out
 
 
 
http://www.lambdawarszawa.org/images/stories/homowarszawabaner160.jpg

Licznik odwiedzin


Wspomóż Lambdę!

Kwota:
PLN
Lambda Warszawa
- działalność statutowa

Newsletter




Zaproszenie na "Linię piękna" - 25.04 w Klubie Filmowym Lambdy oraz na happening 18.04 Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Krzysiek   
16.04.2009.
Trzecia (i ostatnia) część „Linii piękna” w Klubie Filmowym Lambdy - 25.04, godz.18.00, ul.Żurawia 24 A, lok.4
W najbliższą sobotę, 18.04, godz.18.00 – happening artystyczny: spotkanie na Umschlagplatz (u zbiegu ulic Stawki i Dzikiej) – patrz info poniżej!!!

 

1. Klub Filmowy Lambdy zaprasza na kolejny pokaz filmowy, który odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia, o godzinie 18.00

Pokażemy trzeci (i ostatni odcinek) brytyjskiego miniserialu „Linia piękna” („The Line of Beauty”, 2006) w reżyserii Saula Dibba – według powieści Alana Hollinghursta - ukazujący Londyn lat osiemdziesiątych, gdy szalała epidemia AIDS. Były to czasy „Żelaznej Damy”, czyli premier Margaret Thatcher, kiedy to nastąpił nawrót do konserwatyzmu obyczajowego. Bohater, młody absolwent Oxfordu mieszkający w zamożnym domu swego kolegi ze studiów, syna posła Partii Konserwatywnej doświadcza rozmaitych zawirowań uczuciowych, homoerotycznych, obyczajowych i politycznych – a zarazem rozczarowań i goryczy.

Po filmie zapraszamy jak zwykle na dyskusję.

2. Natomiast w najbliższą sobotę zapraszamy do uczestnictwa w arcyciekawym happeningu kulturowo-artystycznym: w „Spacerze przez Getto”, czyli wspólnym spacerze z izraelską grupą artystyczną Public Movement  traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów 1940-43, od Umschlagplatz aż po pomnik Bohaterów Getta.

„Co dokładnie się wydarzy na tej trasie? Nie wiadomo. To na razie tajemnica. I musimy być przygotowani na niespodzianki. W końcu wyruszymy na ten spacer z artystami” – pisze Agnieszka Kowalska w „Gazecie Wyborczej”.

W dobie słynnego komiksy „Maus” Arta Spiegelmana warto współuczestniczyć w artystycznym doświadczaniu traumy Holocaustu wraz z młodymi Izraelczykami, potomkami Wykluczonych epoki ich dziadków.

Akcja zorganizowana zostanie przez najbardziej LGBTQ-friendly teatr Warszawy – a mianowicie całkiem nowy Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego, czyli swego rodzaju mutację teatru TR – dawnego Teatru Rozmaitości. Kuratorką wydarzenia jest znana organizatorka artystycznych happeningów Joanna Warsza.

Sobota, 18 kwietnia, godz.18.00

Umschlagplatz (u zbiegu ulic Stawki i Dzikiej)

Na happening w imieniu Lambdy zapraszają Mateusz Urban i Krzysztof Zabłocki